Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Центр позашкільної освіти
       «Сонце заходить, а Калита сходить»

       З-поміж найбільших зимових народних свят найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, коли за українським звичаєм молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
       У Школі раннього розвитку дітей «Щедрик» ЦПО «Соняшник» 13 грудня 2019 р. відбулося свято «Сонце заходить, а Калита сходить». В музеї народного побуту «Світлиця» діти почули цікаву розповідь про символіку свята Андрія та народні традиції, пов’язані з ним. Кожен з вихованців отримав шматочок тіста з медом і маком та дрібку муки. З цих інгредієнтів малюки виготовляли Калиту з промінчиками. А потім культорганізатор Яковенко Т.С. вручила учасникам свята справжню випечену Калиту і підвісила її на стрічці до сволока.
       Щоб скуштувати Калити, діти мали «витанцьовували собі коня», по черзі ставали паном Коцюбинським, що їхав до пана Калитинського Калиту кусати. А пан Калитинський (керівник школи раннього розвитку дітей «Щедрик» Праведна А.В.) писав писок тому, хто сміявся і не зміг вкусити Калиту. Спочатку пригостили хлопчика Андрія, адже сьогодні його свято. А далі Калиту куштували інші діти.
       Всім було дуже весело і цікаво. По закінченню свята всі отримали солодкі смаколики, а батьки, які були присутні на цьому дійстві, відзначили вагому роботу педагогів закладу з національно виховання.
Вечорниці у "Світлиці"

       13 грудня в музеї народного побуту "Світлиця" ЦПО "Соняшник" зібралися на "Андріївські вечорниці" вихованці зразкового лялькового театру "Фантазія", гуртка екскурсоводів та учні БСЗШ№19 - гуртківці "Соняшника".
       Свято пройшло дуже весело, цікаво і захоплююче. Керівник музею "Світлиця" Ільюшина Т.П., педагоги зразкового лялькового театру "Фантазія" Громадська К.Є., Сесьомко І.М. подбали про те, щоб присутні були активними учасниками справжнього народного дійства.
       Жартівливі змагання між хлопцями та дівчатами, ворожіння, дотепні розваги та веселощі, кусання "Калити", куштування вареників із "секретом", екскурсія "Ой прийшли до хати три свята в гості", етно - вікторина, - все це надовго запам'ятається дітям, підвищить їх інтерес до народних звичаїв і традицій.

Контакти:

Поштова адреса:
м.Біла Церква,
б-р.Олександрійський,17

Телефон:
(0456) 39-02-89
             39-02-92

Електронна адреса:
mysunflower@i.ua

"Соняшник"
в facebook
Центр позашкільної освіти "Соняшник"
ВІТАЄ
вихованців театральної студії "Пролог"
та їх керівника
Яковенко Тетяну Степанівну
з присудженням колективу міської літературно-мистецької премії імені М.  Вінграновського!

Зичимо високих творчих досягнень, натхнення, наснаги, міцного здоров'я
та визнання на відомих театральних сценах!

Свято Андрія у клубі "Лицарська звитяга" (керівник Пантюшенко В. М.)
       На свято Варвари-рукодільниці вихованці ЦПО "Соняшник", гуртка "Народознавства" (керівник Ільюшина Т. П.), який працює на базі БНВО "Перша Білоцерківська гімназія", виготовляли ангелочків. Їх, розмальованих і підписаних, гуртківці передали разом із солодощами учасникам ООС, долучившись до акції "Хай Ангел в День святого Миколая Вас від біди і зла оберігає".
Зустрічаєм свято Миколая

       Напередодні Дня святого Миколая гуртківці клубу гармонійного розвитку (керівник Бобло Л.П.) зібралися на святкову програму "Святий Миколай  спішить у наш край". Діти виготовляли ангелочків, співали, веселились, знайомились із народними традиціями, отримали солодкі подарунки, куштували медові пряники

Свято Калити

       Активісти учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста яскраво, цікаво, оригінально відзначили свято Андрія, зібравшись у БЗШ№4. В програмі захоплюючого дійства були веселі танці, українські пісні, гуморески, ворожіння, ну і, звичайно, смачненькі пиріжечки, - все це підготували і провели лідери.
       Учні були в захваті, що в їхньому святі взяли участь начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик і начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи, Лариса Олексіївна Щербань.

       День Святого Миколая

       День Святого Миколая - це свято дитинства й щедрості, на яке щорічно з нетерпінням чекають вихованці школи раннього розвитку дітей "Щедрик" (керівник - Праведна А.В.).
        20 грудня, вже за традицією, було проведено театралізоване дійство "Святий Миколай, до нас у гості завітай!". Виставу для маленьких щедринят підготували вихованці театральної студії "Пролог" (керівник - Яковенко Т.С.). На свято завітала солістка народного вокального ансамблю "Співограй" Анна Романенко, яка підготувала для всіх присутніх пісенний дарунок.
       Діти довго й старанно готувалися до свята, вивчили вірші та пісню про Святого Миколая, аби показати, які вони талановиті. Наприкінці свята посланці Святого Миколая - Ангелята - подарували маленьким щедринятам солодкі гостинці і побажали їм завжди бути здоровими, слухняними та щасливими!

Дитячий парк професій "Кідландія"

       Вихованці студії  образотворчого мистецтва "Барви" (керівник Чубачкіна Л. М.) ЦПО "Соняшник"  20 грудня 2019 року відвідали дитячий парк професій "Кідландію". Діти весело та корисно провели час, ознайомилися з різноманітними професіями, багато чому навчилися і одержали яскраві та незабутні враження.
План
масових заходів з участю гуртківців ЦПО "Соняшник"
на грудень 2019

ІНСТРУКЦІЯ
щодо поведінки населення, керівників закладів освіти, організацій та установ у разі  розпилення подразнюючих хімічних речовин (аерозолів, порошків,рідин)

ПЛАН
МАСОВИХ ЗАХОДІВ ЦПО "Соняшник"
НА ЗИМОВІ КАНІКУЛИ (з.28.12.2019р. по.11.01.2020р.)
ДЛЯ ШКОЛЯРІВ МІСТА

ПЛАН
МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА ФІЛІАЛІ ЦПО "Соняшник"
НА ЗИМОВІ КАНІКУЛИ  (з.28.12.2019р. по.11.01.2020р.)
ДЛЯ ШКОЛЯРІВ МІСТА

Щоденник зимових канікул
Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

       Вихованці театральної студії "Пролог" Центру позашкільної освіти "Соняшник", який працює в стінах БНВО "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня", 09 січня привітали з  Різдвом Христовим та Новим роком учителів української мови та літератури міста на секційному засіданні педагогічних працівників закладів освіти м. Біла Церква.
       Зі сцени лунали різдвяні та новорічні віншування, колядки та щедрівки. Юні актори привели козу до хати, щоб рік був багатий. А також побажали учасникам заходу миру, добробуту, щастя, здоров'я та Божого благословення.
       А сьогодні цим театрально-різдвяним  дійством студійці привітали всіх педагогічних працівників БНВО "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня" на відкритті засідання педагогічної ради, створюючи їм святковий, новорічний настрій.        Учителі подарували акторам за виступ бурхливі оплески, щирі посмішки та солодкі смаколики.

       Вихованці зразкового лялькового  театру  "Фантазія" Центру позашкільної освіти "Соняшник" завітали  до управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, щоб привітати зі Старим Новим роком та різдвяними святами його очільника та працівників установи.
       Юні лялькарі посівали, відтворили дійство "Різдвяний Вертеп" і щиро подякували за постійну турботу і підтримку позашкільного закладу, який невдовзі буде відзначати своє 90-річчя.