Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Центр позашкільної освіти
Cвято осені "Осінь-чарівниця"
       15 листопада у школі раннього розвитку дітей "Щедрик" Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник" відбулося свято осені "Осінь-чарівниця" та посвята в "щедринята". Цього святкового дня чекали малюки, які вже понад два місяці навчаються у комплексному творчому об'єднанні для дошкільнят.
       Хвилювалася не тільки малеча, а й батьки, дідусі, бабусі, що теж завітали на урочисте дійство.
       До вихованців "Щедрика" завітала Осінь та її друзі Лисичка та Зайчик (юні актори театральної студії "Пролог"), які підготували для малят цікаві конкурси та ігри. Дошкільнята з радістю продемонстрували свої вміння декламувати вірші, співати та танцювати. Слід відзначити, що малюки із захопленням, задоволенням і радістю взялися виконувати завдання і успішно з ними справилися.
       Наприкінці свята чарівниця Осінь вручила малятам медалі, які засвідчили, що вони пройшли всі випробування  і стали справжніми "щедринятами".
       І дорослі, і діти щиро дякували всім, хто влаштував для них таке чудове свято. А незабаром у "Щедрику", окрім щоденних занять із 10-и предметів, розпочнеться підготовка до Дня Святого Миколая.

До України серце прихилю

       Вже вкотре збирає талановитих школярів Білої Церкви міський конкурс самодіяльних поетів "До України серце прихилю", присвячений визначній даті - Дню Гідності й Свободи. Організатори конкурсу -управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Центр позашкільної освіти  та професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник". Цього року у конкурсі взяли участь 27 шанувальників рідного слова - юних поетів 1 -11 класів Білоцерківських спеціалізованих шкіл №1, 9 та 12, Білоцерківських загальоосвітніх шкіл № 4, 5, 6, 7, 17, 18, спеціалізованої природничо-математичної школи №16, гімназії №2, ліцею "Білоцеркіський колегіум",  Центру позашкільної освіти "Соняшник".
       Директор ЦПО "Соняшник", голова журі поетичного конкурсу "До України серце прихилю", у своєму виступі відзначила, що твори, які автори представили на конкурс, засвідчують високий патріотизм юних білоцерківців, їх національну гордість, глибоке розуміння значимості подій на Майдані, захоплення мужністю й героїзмом захисників рідної землі на сході України, любов'ю до свого народу, рідного краю, його історії.
       12 учасників стали переможцями конкурсу, серед них -Ліхачова Анна, Чубачкін Олександр, Коцюренко Діана, Кобринець Ангеліна, Говорун Аліна,  Козачок Катерина, Писаренко Євгенія, Чуприна Руслана, Гутник Анастасія, Осипенко Олександра, Онопрієнко Вікторія, Петришин Святослав.
       Солісти народного вокального ансамблю "Співограй" Центру позашкільної освіти "Соняшник" -Анна Яритик, Вікторія Забіло та Юлія Макаренко подарували юним літераторам чудові українські пісні.
       На святі були  присутні Щербань Лариса Олексіївна - начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Нестерук Тамара Василівна -директор КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини", педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, батьки школярів.
       Урочисте дійство провели вихованці театральної студії "Пролог" ЦПО "Соняшник" Мазун Андрій та Чернух Анастасія.
       Ошатний, святково прибраний зал люб'язно надала учасникам конкурсу адміністрація КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини".

Духовні і творчі сходинки вихованки "Соняшник"

       Щорічно в м. Києві проходить Свято-Георгіївський Міжнародний Православний фестиваль культури та творчості під патронатом Міністерства культури України.
       Цього року учасницею фестивалі стала Травкова Карина, вихованка театральної студії "Пролог" (керівник Яковенко Т. С.) ЦПО "Соняшник", учениця 9-го класу БСШ №1. У її виконанні прозвучали конкурсні твори "Пам'ять" М. Сома та "Ісус Христос розп'ятий був не раз" Л. Костенко.
       Юній акторці була вручена Почесна Грамота лауреата ІІ премії "За майстерність і високий творчий потенціал, натхненну працю у відродженні і розвитку культури та творчості".

Творчі здобутки "Соняшника" в патріотичному конкурсі

       Цими днями в Білі Церкві відбувся І міський патріотичний конкурс-фестиваль "В ім'я Батьківщини". В цьому заході взяли активну участь вихованці ЦПО "Соняшник". Рясний урожай перемог та призових місць, зібраний юними талантами закладу, свідчить про високий рівень майстерності гуртківців, належну якість роботи їх керівників.
       Так, учасники народного вокального ансамблю "Співограй" (керівник - Гаврилюк О. М.) в конкурсні номінації "Вокал" здобули гран-прі конкурсу, а також три 1-их місця (Снігур Аліса, Яритик Вікторія, Ямпольська Даніела), три 2-их місця (Савченко Дар'я, Якименко Юлія, Поліщук Катерина) та одне 3-их місця (Забіло Вікторія).
       В номінації "Аматорські поетичні твори" вихованець зразкової літературної студії "Первоцвіт" (керівник - Гутник В. Д.) Петришин Святослав виборов 1-е місце, Онопрієнко Вікторія посіла 2-е місце, 3-е місце здобула Гутник Анастасія.
       Вдало виступили на конкурсі в номінації "Художнє читання" юні актори театральної студії "Пролог" (керівник - Яковенко Т. С.): 1-е місце зайняла Братасюк Каріна, два других - Сергієнко Катерина та Панько Анна, на 3-му місці - Травкова Каріна.
       Зичимо юним талантам "Соняшника" високих творчих злетів та мистецьких дерзань!

       «Сонце заходить, а Калита сходить»

       З-поміж найбільших зимових народних свят найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, коли за українським звичаєм молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
       У Школі раннього розвитку дітей «Щедрик» ЦПО «Соняшник» 13 грудня 2019 р. відбулося свято «Сонце заходить, а Калита сходить». В музеї народного побуту «Світлиця» діти почули цікаву розповідь про символіку свята Андрія та народні традиції, пов’язані з ним. Кожен з вихованців отримав шматочок тіста з медом і маком та дрібку муки. З цих інгредієнтів малюки виготовляли Калиту з промінчиками. А потім культорганізатор Яковенко Т.С. вручила учасникам свята справжню випечену Калиту і підвісила її на стрічці до сволока.
       Щоб скуштувати Калити, діти мали «витанцьовували собі коня», по черзі ставали паном Коцюбинським, що їхав до пана Калитинського Калиту кусати. А пан Калитинський (керівник школи раннього розвитку дітей «Щедрик» Праведна А.В.) писав писок тому, хто сміявся і не зміг вкусити Калиту. Спочатку пригостили хлопчика Андрія, адже сьогодні його свято. А далі Калиту куштували інші діти.
       Всім було дуже весело і цікаво. По закінченню свята всі отримали солодкі смаколики, а батьки, які були присутні на цьому дійстві, відзначили вагому роботу педагогів закладу з національно виховання.
Вечорниці у "Світлиці"

       13 грудня в музеї народного побуту "Світлиця" ЦПО "Соняшник" зібралися на "Андріївські вечорниці" вихованці зразкового лялькового театру "Фантазія", гуртка екскурсоводів та учні БСЗШ№19 - гуртківці "Соняшника".
       Свято пройшло дуже весело, цікаво і захоплююче. Керівник музею "Світлиця" Ільюшина Т.П., педагоги зразкового лялькового театру "Фантазія" Громадська К.Є., Сесьомко І.М. подбали про те, щоб присутні були активними учасниками справжнього народного дійства.
       Жартівливі змагання між хлопцями та дівчатами, ворожіння, дотепні розваги та веселощі, кусання "Калити", куштування вареників із "секретом", екскурсія "Ой прийшли до хати три свята в гості", етно - вікторина, - все це надовго запам'ятається дітям, підвищить їх інтерес до народних звичаїв і традицій.

Контакти:

Поштова адреса:
м.Біла Церква,
б-р.Олександрійський,17

Телефон:
(0456) 39-02-89
             39-02-92

Електронна адреса:
mysunflower@i.ua

"Соняшник"
в facebook
Центр позашкільної освіти "Соняшник"
ВІТАЄ
вихованців театральної студії "Пролог"
та їх керівника
Яковенко Тетяну Степанівну
з присудженням колективу міської літературно-мистецької премії імені М.  Вінграновського!

Зичимо високих творчих досягнень, натхнення, наснаги, міцного здоров'я
та визнання на відомих театральних сценах!

Свято Андрія у клубі "Лицарська звитяга" (керівник Пантюшенко В. М.)
       На свято Варвари-рукодільниці вихованці ЦПО "Соняшник", гуртка "Народознавства" (керівник Ільюшина Т. П.), який працює на базі БНВО "Перша Білоцерківська гімназія", виготовляли ангелочків. Їх, розмальованих і підписаних, гуртківці передали разом із солодощами учасникам ООС, долучившись до акції "Хай Ангел в День святого Миколая Вас від біди і зла оберігає".
Зустрічаєм свято Миколая

       Напередодні Дня святого Миколая гуртківці клубу гармонійного розвитку (керівник Бобло Л.П.) зібралися на святкову програму "Святий Миколай  спішить у наш край". Діти виготовляли ангелочків, співали, веселились, знайомились із народними традиціями, отримали солодкі подарунки, куштували медові пряники

Свято Калити

       Активісти учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста яскраво, цікаво, оригінально відзначили свято Андрія, зібравшись у БЗШ№4. В програмі захоплюючого дійства були веселі танці, українські пісні, гуморески, ворожіння, ну і, звичайно, смачненькі пиріжечки, - все це підготували і провели лідери.
       Учні були в захваті, що в їхньому святі взяли участь начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик і начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи, Лариса Олексіївна Щербань.

       День Святого Миколая

       День Святого Миколая - це свято дитинства й щедрості, на яке щорічно з нетерпінням чекають вихованці школи раннього розвитку дітей "Щедрик" (керівник - Праведна А.В.).
        20 грудня, вже за традицією, було проведено театралізоване дійство "Святий Миколай, до нас у гості завітай!". Виставу для маленьких щедринят підготували вихованці театральної студії "Пролог" (керівник - Яковенко Т.С.). На свято завітала солістка народного вокального ансамблю "Співограй" Анна Романенко, яка підготувала для всіх присутніх пісенний дарунок.
       Діти довго й старанно готувалися до свята, вивчили вірші та пісню про Святого Миколая, аби показати, які вони талановиті. Наприкінці свята посланці Святого Миколая - Ангелята - подарували маленьким щедринятам солодкі гостинці і побажали їм завжди бути здоровими, слухняними та щасливими!

Дитячий парк професій "Кідландія"

       Вихованці студії  образотворчого мистецтва "Барви" (керівник Чубачкіна Л. М.) ЦПО "Соняшник"  20 грудня 2019 року відвідали дитячий парк професій "Кідландію". Діти весело та корисно провели час, ознайомилися з різноманітними професіями, багато чому навчилися і одержали яскраві та незабутні враження.
План
масових заходів з участю гуртківців ЦПО "Соняшник"
на грудень 2019

ІНСТРУКЦІЯ
щодо поведінки населення, керівників закладів освіти, організацій та установ у разі  розпилення подразнюючих хімічних речовин (аерозолів, порошків,рідин)

ПЛАН
МАСОВИХ ЗАХОДІВ ЦПО "Соняшник"
НА ЗИМОВІ КАНІКУЛИ (з.28.12.2019р. по.11.01.2020р.)
ДЛЯ ШКОЛЯРІВ МІСТА

ПЛАН
МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА ФІЛІАЛІ ЦПО "Соняшник"
НА ЗИМОВІ КАНІКУЛИ  (з.28.12.2019р. по.11.01.2020р.)
ДЛЯ ШКОЛЯРІВ МІСТА

Щоденник зимових канікул