Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Щоденник осінніх канікул
Патріотичне виховання -
в історичному таборуванні
"Древня Київщина"

       Патріотичне виховання підростаючого покоління досягає результативності не лише в аудиторіях під час теоретичних занять, а й під час практичної роботи з гуртківцями.
       Особливі успіхи в цій справі здобуваються в польових умовах - під час таборувань та вишколів.
       29-30 жовтня під час осінніх канікул вихованці творчого об`єднання "Лицарська звитяга" ЦПО "Соняшник" взяли участь в історичному таборуванні "Древня Київщина", яке було організоване Київською ОДА спільно з ГО "Захист прав молоді та релігійних громад".
       Учасники табору відчули себе і княжими воїнами, і козаками.
       Згідно програми учні, які брали участь у таборі, ознайомилися з холодною зброєю княжих часів та часів козаччини, відпрацьовували влучну стрільбу з пневматичної зброї, навчалися кидати ніж у ціль.
       Цікавим заходом табору був квест з орієнтування на місцевості з елементами "ризику". Потрібно було не тільки знайти контрольні пункти, а і не дати себе вистежити ворогу, а в разі "провалу" - відірватися та втекти.
       Нашим вихованцям сподобався цикл бесід з історії українського війська, результатом якого була історична вікторина "Колесо історії".
       Незважаючи на несприятливі погодні умови - різке похолодання, - учасники таборування, отримали певні знання та вміння і великий потенціал бадьорості та задоволення.

30 жовтня вихованці зразкового лялькового театру "Фантазія" під керівництвом Сесьомко І. М. та Громадської К.Є. здійснили профорієнтаційну поїздку до Києва.

       Спочатку юні артисти відвідали Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв, мали нагоду ґрунтовно ознайомитися з навчанням на кафедрах "Пантоміма" та  "Ляльки на естраді". Зокрема, педагоги закладу розкрили специфіку підготовки технічних, мімічних та сюжетних етюдів. Гуртківців вразив початок заняття - "уклін", який, на відміну від хореографічного, кожним артистом виконується у своєму стилі, в свій бік і зі своїм рухами, утворюючи "хаотичний букет", що органічно заповнює увесь простір сцени, не залишаючи прогалин. Саме такі "уклони" і тренують майбутніх акторів пантоміми вдало грати натовп.
       Студенти 2, 3 курсів бакалаврату і магістратури грали технічні екзорциси, а випускники Анєтта і Максим показали сюжетні пантомімічні сцени. Це так вразило  гуртківців "Фантазії", що ті ще кілька днів захоплено обговорювали акторську майстерність і мріяли, що колись і вони будуть здавати екзамени ось так, на сцені.
       Потім випускники естрадно-циркової академії провели для юних лялькарів майстер-клас з основ пантоміми, а саме: "Робота з уявними предметами", "Предметні груповки", "Наслідування рухів тварин".
       Після того свої двері люб'язно відкрила кафедра "Ляльки на естраді", єдина в Україні кафедра такої специфіки. Викладачі кафедри  Гончаров Михайло В'ячеславович,  і Яременко Лариса Георгіївна розповіли про умови вступу на спеціальність, про студентів-білоцерківців та про  умови догляду та зберігання ляльок. Викладачі кафедри люб'язно запрошували старшокласників до вступу, наголошуючи, що вже набуті знання та вміння значно допоможуть їм при вступі та полегшать подальше навчання.
       При спілкуванні з вихованцями зразкового лялькового театру "Фантазія", викладачі кафедри були приємно здивовані їх обізнаністю в типах ляльок, специфіці їх використання та керування, та щиро вражені тим, що гуртківці свої ляльки роблять власноруч, тоді як студенти цьому вчаться на старших курсах, а до того ляльок для них замовляють.
       До перегляду гуртківцям було запропоновано мініатюри "Рожевий птах", "Щекспірівські сонети" та "Малий канатоходець".        Попрощавшись зі студентами та викладачами академії, гуртківці "Соняшника" натхненно обговорювали плани та ідеї майбутньої творчої діяльності.
       А останнім відвіданим місцем став  уже давно знайомий нашим гуртківцям Київський академічний театр ляльок "Замок на горі", а саме - переглянута вистава "Бременські музиканти". 

Cвято осені "Осінь-чарівниця"
       15 листопада у школі раннього розвитку дітей "Щедрик" Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник" відбулося свято осені "Осінь-чарівниця" та посвята в "щедринята". Цього святкового дня чекали малюки, які вже понад два місяці навчаються у комплексному творчому об'єднанні для дошкільнят.
       Хвилювалася не тільки малеча, а й батьки, дідусі, бабусі, що теж завітали на урочисте дійство.
       До вихованців "Щедрика" завітала Осінь та її друзі Лисичка та Зайчик (юні актори театральної студії "Пролог"), які підготували для малят цікаві конкурси та ігри. Дошкільнята з радістю продемонстрували свої вміння декламувати вірші, співати та танцювати. Слід відзначити, що малюки із захопленням, задоволенням і радістю взялися виконувати завдання і успішно з ними справилися.
       Наприкінці свята чарівниця Осінь вручила малятам медалі, які засвідчили, що вони пройшли всі випробування  і стали справжніми "щедринятами".
       І дорослі, і діти щиро дякували всім, хто влаштував для них таке чудове свято. А незабаром у "Щедрику", окрім щоденних занять із 10-и предметів, розпочнеться підготовка до Дня Святого Миколая.

До України серце прихилю

       Вже вкотре збирає талановитих школярів Білої Церкви міський конкурс самодіяльних поетів "До України серце прихилю", присвячений визначній даті - Дню Гідності й Свободи. Організатори конкурсу -управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Центр позашкільної освіти  та професійного самовизначення учнівської молоді "Соняшник". Цього року у конкурсі взяли участь 27 шанувальників рідного слова - юних поетів 1 -11 класів Білоцерківських спеціалізованих шкіл №1, 9 та 12, Білоцерківських загальоосвітніх шкіл № 4, 5, 6, 7, 17, 18, спеціалізованої природничо-математичної школи №16, гімназії №2, ліцею "Білоцеркіський колегіум",  Центру позашкільної освіти "Соняшник".
       Директор ЦПО "Соняшник", голова журі поетичного конкурсу "До України серце прихилю", у своєму виступі відзначила, що твори, які автори представили на конкурс, засвідчують високий патріотизм юних білоцерківців, їх національну гордість, глибоке розуміння значимості подій на Майдані, захоплення мужністю й героїзмом захисників рідної землі на сході України, любов'ю до свого народу, рідного краю, його історії.
       12 учасників стали переможцями конкурсу, серед них -Ліхачова Анна, Чубачкін Олександр, Коцюренко Діана, Кобринець Ангеліна, Говорун Аліна,  Козачок Катерина, Писаренко Євгенія, Чуприна Руслана, Гутник Анастасія, Осипенко Олександра, Онопрієнко Вікторія, Петришин Святослав.
       Солісти народного вокального ансамблю "Співограй" Центру позашкільної освіти "Соняшник" -Анна Яритик, Вікторія Забіло та Юлія Макаренко подарували юним літераторам чудові українські пісні.
       На святі були  присутні Щербань Лариса Олексіївна - начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Нестерук Тамара Василівна -директор КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини", педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, батьки школярів.
       Урочисте дійство провели вихованці театральної студії "Пролог" ЦПО "Соняшник" Мазун Андрій та Чернух Анастасія.
       Ошатний, святково прибраний зал люб'язно надала учасникам конкурсу адміністрація КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини".

Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Контакти:

Поштова адреса:
м.Біла Церква,
б-р.Олександрійський,17

Телефон:
(0456) 39-02-89
             39-02-92

Електронна адреса:
mysunflower@i.ua

"Соняшник"
в facebook
Центр позашкільної освіти