Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Слово про Україну

       Шанувальники української патріотичної поезії зібралися 9 жовтня 2019 року, в лекційній залі факультету права та лінгвістики БНАУ на конкурсі  читців патріотичної поезії "Слово про Україну", присвяченому Дню захисника України. 
       З вітальним словом до учасників конкурсу звернувся Анатолій Кульчицький, заслужений працівник культури, композитор, поет, громадський діяч. Він привітав конкурсантів з прийдешнім святом -Днем захисника України та Днем українського козацтва і відзначив, що такі конкурси збагачують наші душі силою та вірою  в перемогу.
       Дуже радує той факт, що  в  міському конкурсі читців патріотичної поезії "Слово про Україну" брали участь аж 68 юних учасників! Оце так конкуренція!  Важко було визначити переможців, адже кожен учасник вклав частинку своєї душі у виконання твору, часто зворушуючи до сліз своїм виступом присутніх. 
       Центр позашкільної освіти "Соняшник" на конкурсі представляли вихованці театральної студії "Пролог"  у складі учнів БНВО "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня, які вибороли:
               Гран-прі - Карина Братасюк; 
               ІІІ місце - Катерина Сергієнко;
       А також за рішенням журі за найкраще виконання патріотичної поезії була нагороджена вихованка театральної студії  "Пролог" Анна Панько, яка читала літературно - музичну композицію "Пробудись Україною у собі!" та брала участь у міському концерті "Патріот-фест".
       Вітаємо переможців конкурсу!


Змагання-гра "Лазертаг. Штурм"

       Напередодні Дня захисника України вихованці клубу "Лицарська звитяга" ЦПО "Соняшник" разом із педагогом Пантюшенком В.М. організували та провели змагання-гру "Лазертаг. Штурм". В грі взяли участь учні шкіл БЗШ №4, 11, 20, 21, БСШ №12, а також команда ЦПО "Соняшник". Команди формувалися за довільним принципом, не залежно від віку та статі учасників - по 4 учні в команді.
       В результаті товариської спортивної зустрічі юних лазертагівців-початківців мікрорайону перше місце посіла команда ЦПО "Соняшник", а друге і третє місця дісталися командам №1 та №2 БЗШ №11, але всі гравці, незважаючи на зайняті місця, отримали заряд енергії та задоволення, відчули себе бійцями Збройних сил України.
       Змагання були присвячені солдатам та офіцерам 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

Конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Івана Яковича Франка

       Франкове слово звучало в Білій Церкві. 22 жовтня 2019 року в стінах центральної міської бібліотеки відбувся традиційний щорічний міський конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Івана Яковича Франка "Великий каменяр".
       Мова Івана Франка дещо незвична для сучасного українця і тим цікавіше було слухати конкурсантів. Дуже добре, що юнаки та дівчата разом з педагогами обрали собі для виконання вірші різного спрямування: це і лірика, яка згодом стала відомими піснями, і притчі, і патріотика.
        Це доводить, що твори І.Я. Франка хвилюючі та актуальні і сьогодні, конкурсанти  знайшли в них щось близьке саме собі. А почитати та повчитися у поета, прозаїка, громадського і політичного діяча можна багато чому.
       Незмінними учасниками конкурсу завжди є вихованці театральної студії "Пролог" Центру позашкільної освіти "Соняшник".        Юні актори показали високий рівень виконавської майстерності, здобувши:
       ІІ місце - Каріна Братасюк,
       ІІ місце - Анна Панько,
       ІІ місце - Анастасія Чернух,
       ІІІ місце - Катерина Кшевінська.
       Призи для конкурсантів були надані видавництвом "Час Змін Інформ", товариством "Просвіта" та Центральною бібліотечною системою Білої Церкви.
       Вітаємо наших переможців! Бажаємо подальших успіхів!

"Як у нас та в Україні гарцювали козаки"

       18 жовтня на базі БЗШ №22 лідерами учнівського самоврядування була проведена конкурсна програма "Як у нас та в Україні гарцювали козаки", присвячена Дню українського козацтва. Головною ідеєю цього заходу було долучити батьків, а саме тат, до спільної діяльності зі своїми синами у процес підготовки та представлення українського козацтва.
       У програмі взяли участь 8 пар козаків - тато і син - із таких навчальних закладів: БЗШ №3, 5, 11, 22, БНВК "ЗОШ №13-ДНЗ", БНВО "ЗОШ №15-ДЮСОК", БСПМШ №16 та БНВО "Перша Білоцерківська гімназія".
       Родини гідно представили себе та відмінно впоралися із виконанням чотирьох конкурсних завдань: "Козацькі гармати", "Козацькі побрехеньки", "Козацькі пісні" та "Козацькі веселощі".
       Всі учасники були відзначені грамотами та подарунками. Окремо висловлюємо велику подяку нашим татам, які знайшли вільний час і присвятили його своїм дітям!

Досліджуємо козацьку минувшину краю!

       30 вересня в рамках обласної історико-краєзнавчої експедиції "Київщина козацька" відбувся круглий стіл за участі юних краєзнавців та педагогів закладів освіти міста Біла Церква.
       Учасників заходу привітала завідувач відділу спортивного туризму і краєзнавства КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини" Ірина Личак, підкресливши необхідність дослідження історичної минувшини свого краю, як засобу патріотичного виховання підростаючого покоління.
       Директор Центру позашкільної освіти "Соняшник" Віра Гутник привітала юних дослідників у стінах закладу і подякувала педагогам за те, що вони підтримують і заохочують своїх вихованців під час досліджень.
       Цікавими були презентації юних краєзнавців:
 • БЗШ №7: "Київщина - край козацький" (Антоненко Анастасія).
 • БСШ №1: "Тема козацтва в українській народній творчості" (Розуменко Євгенія, Шевченко Дар'я,);
                   "Доба козаччини в історії Київщини" (Грабовський Ярослав, Мошнянко Ліза);
 • Білоцерківський колегіум: "Білоцерківщина - край козацької слави" (Оверчук Анна).
       Кращі з робіт будуть представлені до участі у обласній краєзнавчій конференції.

       У Центрі позашкільної освіти "Соняшник" розпочав роботу екскурсійно-краєзнавчий клуб "Отчий край", яким керує кандидат історичних наук, автор багатьох наукових та науково-популярних праць - Перерва Володимир Степанович.
       Першою екскурсійною групою стали семикласники Білоцерківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5, які на Замковій горі охоче поринули у захоплюючу мандрівку за темою "Щит і меч Київської Русі".
"Неосяжна моя, Україно!"

       Відповідно до плану роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради 25 вересня 2019 року проводився міський етап обласного конкурсу фоторобіт "Неосяжна моя, Україно!".
       Конкурс проводився за такими номінаціями:
 • Архітектурні пам'ятки України;
 • Наші мандри (фото, зроблені під час походів, експедицій, екскурсій);
 • Дива України очима дітей (фото природних об'єктів України);
 • Свята спадщина (фото із зображенням народних звичаїв, обрядових дійств);
 • Перлини малої Батьківщини (фото незвичайних природних та рукотворних об'єктів рідного краю).
       У фотоконкурсі взяли участь 16 навчальних закладів міста.
Журі конкурсу у складі: Гутник В.Д. (голова журі), Личак І.С., Цимбал Т.Д., Щербина Н.І., Красніцька-Луцик Л.М., Коробко В.І. (члени журі) визначили переможців конкурсу (протокол додається).
       Роботи оцінювалися за такими критеріями: рівень володіння технікою виконання, творчий підхід до виготовлення роботи, повнота розкриття теми, цілісність художнього враження, оригінальність твору, відповідність номінації.
               Більшість конкурсних робіт відповідали заданій тематиці, роботи учнів БЗШ №3, 4, 5, 7, 17, 18, 20, 23, БСШ №9, 12, БНВК "ЗОШ №13 - ДНЗ", БСПМШ №16, БСЗШ №19, гімназії №2, Білоцерківського колегіуму, ЦПО "Соняшник" відрізнялися майстерністю, фантазією, композиційною оригінальністю.
       Журі звертає увагу на такі помилки та недоліки:
 • невідповідність формату;
 • недостатня якість зображення;
 • неохайність оформлення;
 • невідповідність вимогам положення та номінаціям;
 • використання інтернет-ресурсів;
 • не повністю зазначені дані, що супроводжують роботу.

Вокальний ансамбль "Співограй" - учасник
обласного свята до Дня Незалежності України

       Талановиті вихованці народного художнього колективу "Вокальний ансамбль "Співограй" Центру позашкільної освіти "Соняшник" Білоцерківської міської ради (керівник - Ольга Гаврилюк) взяли участь в обласному заході з нагоди святкування 28-ї річниці Незалежності України, що відбувся на території Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав".
       Протягом дня гості й учасники свята мали нагоду переглянути концерт дитячих фольклорних колективів "Етновир", виставку виробів декоративно-вжиткового мистецтва закладів освіти області "Святкові обереги", фестиваль національних спільнот "Київщина - сузір'я злагоди", вокально-хореографічну композицію "Всі ми діти твої, Україно!"; взяти участь у благодійній акції "Дитячі мрії", грі-квесті "Ми - майбутні державотворці", майстер-класах з традиційних народних промислів; відвідати виставку військової техніки, фуд-корт "Смакуймо українське" та цікаві зони дозвілля.
       Зі святами громаду області урочисто привітав голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян, представники Уряду та духовенства. Як символ єдності українського народу, незалежно від національності та віросповідання, разом із молоддю Київщини почесні гості й представники різних релігійних конфесій розгорнули 28-метровий Державний Прапор України та "Рушник єдності".

Ольга Гаврилюк, керівник вокального ансамблю "Співограй"

Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Центр позашкільної освіти
та професійного самовизначення учнівської молоді
"СОНЯШНИК"
Контакти:

Поштова адреса:
м.Біла Церква,
б-р.Олександрійський,17

Телефон:
(0456) 39-02-89
             39-02-92

Електронна адреса:
mysunflower@i.ua

"Соняшник"
в facebook
Центр позашкільної освіти